Sunday, February 21, 2010

РАЗНО


ПЕЧЕНА ТИКВА

Се зема една тиква (балка), ако е голема може пола, се сече на парчиња, се чисти од семките, се мие и се реди во плех за печење. Во плехот се става 1 финџал вода и се пече во загреана рерна 200-250степени, додека убаво се испече.

No comments:

Post a Comment